Volejte: 775302064

Jak vybrat kočárek

Jak vybrat kočárek

Poradit jak vybrat dětský kočárek je stejně složité jako vybrat rodinné auto.

Testy kočárků často testují nepodstatné věci jako je velikost košíku pod kočárkem, ale to, že pěnová kola při delším použití vržou již žádný test neodhalí.

Je spousta řešení kočárků a těžko se dá říct, které je to nejlepší. V tomto článku budou pouze naše osobní zkušenosti s několika druhy kočárků a dvěmi dětmi.

Hluboký kočárek

PRO:
Nejjednodušší, nejlehčí a často nejkrásnější kočárky na trhu.
Velký prostor pro cvalíky.

PROTI:
Použitelnost pouze na velmi krátkou dobu než začne dítě sedat,
horší skladnost do auta, obvykle neumožňují připnutí autosedačky.
Kombinovaný kočárek

PRO:
Hlavní výhodou tohoto řešení je použitelnost kočárku již od narození až do tří let. (i když nedokážu si představit jak přesvědčím tříleté dítě aby sedělo v kočárku, když už umí jezdit na kole).
Velká variabilita kočárku, vše jde nastavit. Opěrka zad do 3 poloh, nožní opěrka do 6ti poloh, rukojeť se dá přehodit po i proti směru jízdy. Je možnost nastavení tuhosti odpružení a to na každém kole zvlášť. Opravdu velký prostor pro ležící i sedící miminko.
Nejmenší miminko se vkládá do tašky s uchy a pevnými zády, což je praktické třeba u lékaře. Kočárek necháte venku a jednoduše vyjmete tašku a miminko pohodlně přenesete do čekárny bez toho aby se probudilo. Další výhodou je stabilní podvozek bez otočných kol, díky kterým jednoduše přejedete dlažební
kostky, polní cestu a i výlet do lesa nebývá problém.

PROTI:
Vyšší váha, stále si sebou vozíte jak hluboký kočárek tak i sporťák. Váha hluboké verze je obvykle 15,5Kg.
Při použití pěnových kol je váha 14,5Kg a pro změnu při použití např. masivních nafukovacích kol delta je
váha 17Kg. Proto doporučujeme nafukovací kola typ iris, která nabízí nízkou váhu a výhody nafukovacích
kol. Další relativní nevýhodou je nemožnost přicvaknutí autosedačky na konstrukci kočárku.
Autosedačka pro 3-11kg se zacvakává přímo do hluboké verze kočárku. Autosedačka v kočárku sedí pevně s je to velmi praktické při přenášení spícího miminka z auta.


Kombinovaný kočárek s otočnými koly
PRO:
Kočárek má stejnou konstrukci jako předchozí verze. Jedinným rozdílem jsou otočná přední kola. Díky otočným kolům je jednodušší řízení kočárku. Perfektně můžete kličkovat mezi regály v obchodě a bez jakékoliv námahy kočárek otočíte na místě.

PROTI:
Díky otočným kolům není kočárek tak perfektně stabilní jako verze s většími neotočnými koly. Přesto, že jdou otočná kola zaaretovat jsou kola menší a hůře se s nimi jezdí v terénu, polních cestách a hrmolaté dlažbě.
Kočárky s výměnými korbami a otočnými koly
PRO:
Velmi nízká váha kočárku díky systému výměny nástaveb.
Jednoduché ovládání výměny nástaveb.
Perfektní ovladatelnost díky otočným kolům.
Moderní vzhled. Možnost nacvaknout autosedačku přímo na konstrukci kočárku.

PROTI:
Na kočárku se nepřehazuje rukojeť, ale celá korba. Takže pokud chcete kočárek otočit aby miminku nesvítilo sluníčko do očí, musíte vycvaknout korbu a otočit, nebo použít slunečník. Což není úplně ideální když Vám v kočárku
spinká miminko.
Musíte doma skladovat hlubokou nebo sportovní korbu.


Kola
Kočárky se dodávají s několika druhy kol.


Kola pěnová, kde na plastovém ráfku je pěnová nenafukovací "pneumatika".
PRO: je nízká váha, nízká cena a fakt, že nikdy nepíchnete.
PROTI: je tvrdší jízda, rychlejší opotřebovávání kol. Pěnová kola nemají ráda když projíždíte hlubokou vodou nebo sněhem. Voda s částečkami špíny se dostanou mezi ráfek a pneumatiku a kola potom často začínají vrzat.


Kola nafukovací
PRO: Větší odolnost, měkčí jízda
PROTI:Vyšší váha

Náš závěr
Doporučuji verzi kombinovaného kočárku s neotočnými nafukovacími koly. Díky jeho stabilitě a jednoduchému přahazování rukojeti a super ceně se stal naším favoritem. Rádi vyjedeme i do přírody a tak jsme velmi ocenili velká nafukovací kola modelu SMART, který navíc disponuje rozepínacím nánožníkem a odepínatelnou zadní částí boudičky pro perfektná větrání.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Souhlasím